Nowości w bibliotece

Konkurs pięknego czytania

W dniu 23.05.2018 r. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs pięknego czytania, w którym udział brali uczniowie kl. II a

Do konkursu przystąpiło 11 uczniów pod opieką p. Lilianny Łubian-Podgórnej.

Wyróżnienia otrzymali:

Maja Danielewska

Bartosz Franczuk

Magdalena Madajczyk

Przemysław Pirsztruk

Uczniowie ci otrzymali nagrody w postaci książek, a pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia.

Mikołajki

Jak co roku 6 grudnia biblioteka szkolna zorganizowała LOTERIĘ MIKOŁAJKOWĄ połączoną z wystawką książek
i gazetką o Mikołaju. Loteria cieszyła się ogromnym zainteresowaniem zarówno młodszych jak i starszych uczniów
naszej szkoły.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom , którzy ofiarowali fanty
na loterię.

Zostań detektywem!

W dniach od 2 do 13 października w ramach współpracy z KSIĘGARNIĄ MENTOR w Ełku biblioteka szkolna przystąpiła do operacji wspierającej czytelnictwo pod hasłem; „Zostań detektywem!”- zabawa dla uczniów klas I-IV.
Szczegóły operacji w bibliotece szkolnej oraz na plakatach widocznych w szkole i w księgarni.

Główne cele działań to:
- zwiększenie czytelnictwa wśród dzieci w klasach 1-4 poprzez zabawy z książką.
- pokazanie biblioteki szkolnej oraz księgarni jako miejsc ciekawych, wartościowych,
  kulturotwórczych

Zapraszamy uczniów klas 1-4 do wspólnej zabawy.

Ale historia...

Miło nam poinformować, że dzięki Lenie Kłoczko,nasza biblioteka wzbogaciła się o 172 książki. Lena, pod kierunkiem pani Anny Śniosek napisała pracę literacką-List do Kazimierza Wielkiego, którą doceniło jury i została  jedną z trzech laureatek ogólnopolskiego konkursu bibliotecznego Ale historia... Biblioteka szkolna otrzymała od wydawnictwa ,,Nasza Księgarnia" nie tylko potrzebne lektury szkolne, ale i bardzo poczytne powieści przygodowe i obyczajowe m.in. : Dzienniki Cwaniaczka, cykl książek R.Skarżyńskiego Hej Jędrek : kto tu rządzi?  i A.Tyszki Zosia z ulicy Kociej.
Serdecznie  gratulujemy Lenie i zapraszamy  wszystkich uczniów do korzystania z naszych zbiorów.