Bezpieczna szkoła cyfrowa

Podstawowym elementem cyfrowego bezpieczeństwa w szkołach jest wiedza i świadomość uczniów, ale także nauczycieli i rodziców na temat możliwych zagrożeń i ryzyka związanego z korzystaniem z Internetu i nowoczesnych narzędzi cyfrowych. Projekt Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa powstał po to, by skutecznie odpowiedzieć na problemy i wyzwania związane z bezpiecznym korzystaniem z zasobów cyberprzestrzeni w polskich szkołach.

bezpieczna

W ramach projektu „Cyfrowobezpieczni.pl”:
•    Odbyło się spotkanie dotyczące problemu cyberprzemocy dla uczniów klas IV-VI
•    Uczniowie klasy 4b, 5b i 6b uczestniczyli w warsztatach pt.: „Co to jest HEJT?”
•    Nauczyciele zostali przeszkoleni nt.”Jak zapewnić uczniom bezpieczeństwo w sieci?”
Materiały dla rodziców i uczniów znajdują się na stronie projektu: cyfrowo bezpieczni.pl

Video dla rodziców:

Video dla uczniów: