Świetlica szkolna - Co u nas słychać?

wychowawcy  dokumenty zajęcia counas

 Dzień Babci i Dziadka

Jak co roku obchodziliśmy w naszej świetlicy Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji przygotowaliśmy krótki program artystyczny oraz zaprezentowaliśmy przedstawienie
„Przepraszam Smoku”. Naszych kochanych babcie i dziadków ugościliśmy również ciastem, za co serdecznie dziękujemy rodzicom Amelii Cieplińskiej, Wiktorii Zaniewskiej, Dominiki Brulińskiej oraz Cypriana Kąkola.

Koło fortuny

15 stycznia odbył się w naszej świetlicy konkurs znajomości baśni Jana Christiana Andersena dla klas I-III. Zgłosiło się 11 uczniów, którzy dzielnie rywalizowali. Największą wiedzę o baśniach wykazali się: Zosia Zuber kl. I e, Ida Kulikowska de Nałęcz kl. III d oraz Maciej Wiśniewski kl. III b. Pozostali uczestnicy to: Natalia Aneszko kl. I e, Judyta Podwojska kl. I e, Laura Oleksa kl. III f, Julia Kulik kl. III d, Lena Wąsowicz kl. III b, Lena Tyryłło kl. III b, Laura Magdziak kl. III b, Katarzyna Rynkiewicz kl. III a.
Dzieci losowały pytania na tzw. kole fortuny, co wprowadzało wiele radości do konkursu, a także odstresowywało uczestników. Można też było wylosować słodką niespodziankę.
Koło przygotował pan Witold Rogowski, natomiast konkurs przygotowała i przeprowadziła pani Marzanna Doliwa.
Uczestnikom jeszcze raz gratulujemy!

 

14 grudnia 2017 r. odbyło się naszej świetlicy Przedstawienie „Przepraszam smoku” Wiery Badalskiej. Oglądały je niektóre klasy I-III oraz dzieci z Miejskiego Przedszkola” Światełko”.
Inscenizację przygotowała pani Renata Homolka, dekoracje Witold Rogowski, rekwizyty Anna Pillar-Lisowska i Elżbieta Brzęk.
Aktorami byli uczniowie klas nauczania początkowego:
Lena Żakowicz kl. III d – narrator, Adam Wiśniewski kl. II b – smok, Cyprian Kąkol KL. I a – dobry rycerz, Fabian Brózio kl. III d – rycerz, Filip Łubowicz kl. I c – król, Julia Kulik kl. III d – Natalia Aneszko kl. I e , Paweł Apanowicz kl d, Marek Apanowicz kl. I d.

 

W listopadzie odbył się w naszej świetlicy konkurs plastyczny „Ukochany Miś”.
Wpłynęło 20 prac wykonanych dowolną techniką przez dzieci i rodziców.
Komisja przyznała:

I miejsce

Miłosz Koniecko kl. Ie
Igor Sawicki kl. I e

II miejsce

Maja Ambrozińska kl. I c
Wiktoria Karpik kl. I b

III miejsce

Laura Stankiewicz kl. I c
Krystian Fiedorowicz kl. I b

Wyróżnienia otrzymali:

Marek Apanowicz kl. Id
Paweł Apanowicz kl. I d
Amelia Cieplińska kl. IIIa
Natalia Aneszko KL. I e
Wiktoria Zaniewska kl. I e
Laura Żukowska kl. I a
Noemi Zaręba kl. d
Amelia Niedźwiecka kl. I d
Wiktoria Mackiewicz kl. Ic

Dyplom za udział otrzymali:

Zosia Zuber kl. e
Sandra Wróblewska kl. I b
Aleksandra Siołek kl. III d

 

 

W listopadzie odbył się w naszej świetlicy konkurs literacki na wiersz o jesieni.
Wpłynęło 16 prac, które wykonały dzieci wspólnie z rodzicami i rodzeństwem.
Wszyscy wykazali się pomysłowością i artystycznym zacięciem. Laureatami konkursu zostali:

 

grupy przedszkolne:

Zosia Płaszczewska kl. 0 a

Klasy I

1. Michał Miklasiewicz kl. c
2. Natalia Aneszko kl. I e
3. Krystian Fiedorowicz kl. I b

kl. II

1. Katarzyna Pachucka kl. II b
2. Julian Sulima kl. II b

 

Kl. III

1. Aleksandra Jach kl. III f
2. Laura Oleksa kl. III f
3. Amelia Cieplińska kl. III d

 

Szczególne wyróżnienie przyznano Cyprianowi Kąkolowi kl. I a za wyjątkową pracę, która na długie lata będzie zdobić naszą świetlicę.

 

 14 listopada odbyło się rozdanie nagród w konkursie plastycznym „Pocztówka z Ełku”.
Uroczystość odbyła się w Szkole Podstawowej Nr 1 przy ul. Koszykowej w Ełku.
Wśród laureatów znalazły się dzieci z naszej świetlicy.
II miejsce zajęła Noemi Zaręba kl. I d, natomiast wyróżnienie otrzymała Lena Felkner kl. O c.
Dzieci przygotowały prace pod kierunkiem wychowawców świetlicy: Elżbiety Brzęk, Marzanny Doliwy, Renaty Homolki i Anny Pillar-Lisowskiej.

Dnia 24.10.2017 r. w naszej świetlicy odbyły się interesujące zajęcia z tematu " Poznajemy zawody". Pani Ela Brzęk wykorzystując japoński teatr w postaci "Skrzynki kamishibai " przeczytała bajkę  pt . Świnki trzy. Kolorowe ilustracje bardzo się podobały dzieciom o czym świadczyć może absolutna cisza w trakcie czytania i oglądania bajki. Następnie dzieci miały zajęcia ruchowe i relaksacyjne . Na zakończenie uczniowie w grupach wykonali prace plastyczne.  Pozostali uczniowie mieli odgadnąć jakie zawody  przedstawiono na rysunkach.  Naszym zajęciom przyglądała się z wielką uwagą Pani Dyrektor Małgorzata Juszkiewicz. Zapraszamy na kolejne ciekawe zajęcia.

W dniu 17.10.2017 r. gościliśmy w naszej szkolnej świetlicy strażników ze Straży Miejskiej
w Ełku . Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się o zadaniach i pracy strażników miejskich . Rozmowa na temat pracy była bardzo interesująca , a pytaniom nie było końca. Nasi wychowankowie mieli okazję obejrzeć film instruktażowy dotyczący noszenia symboli odblaskowych . Następnie uczniowie na specjalnie przygotowanej " drodze " odbyli praktyczne ćwiczenia w uczestniczeniu w ruchu drogowym jako pieszy i jako kierowca. Na zakończenie spotkania otrzymaliśmy kolorowanki i  znaczki odblaskowe , które zostały niezwłocznie przymocowane do tornistrów.

 

W dniu 29.09.2017 r. mieliśmy ważne wydarzenie w naszej świetlicy. Uczniowie przeszli kilka prób , w czasie których musieli wykazać się wiedzą , umiejętnościami praktycznymi , jak również pomysłowością  w przypadku  " kreatora mody ". Były też konkurencje ruchowe takie jak  " taniec z wyjątkową grzecznością ". Wszystkie konkurencje oceniane były szanowne Jury w osobach Pań Dyrektorek. Na zakończenie Pani Dyrektor Dorota Szczawińska odczytała rotę ślubowania i uczniowie otrzymali znaczki JESTEM śWIETLICZAKIEM oraz lizaki.

 

We czwartek 28.10.2017 r.  gościliśmy w naszej świetlicy panią Agatę Kulikowską de Nałęcz rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Policji w Ełku. Dzieci były bardzo zainteresowane pracą pani policjantki , która opowiadała bardzo ciekawie o różnych zdarzeniach. Uczniowie mieli okazję przez chwilę potrzymać akcesoria policjantów , które służą do utrzymania porządku na drodze i dyscypliny jakimi były " lizak policyjny " i kajdanki. Pytaniom do naszego sympatycznego gościa nie było końca. Dziękujemy pani Agacie za wizytę w naszej świetlicy i bardzo gorąco zapraszamy na kolejne spotkanie.

W dniu 27.09.2017 r. gościliśmy panów strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Ełku. Panowie w przystępny i ciekawy sposób opowiadali o swojej odpowiedzialnej pracy. Mówili o zagrożeniach związanych z powstaniem pożaru oraz właściwych zachowaniach kiedy pożar już wybuchnie. Opowiadali także o różnych innych interwencjach , w których brali udział. Zostaliśmy zaproszeni na wizytę u strażaków w miesiącu maju. Po takim ciekawym spotkaniu pewnie skorzystamy z zaproszenia.

 

- Archiwum roku szkolnego 2016/2017 

- Archiwum przed rokiem szkolnym 2016/2017

Copyright © 2016 Szkoła Podstawowa nr 2 w Ełku. Wszelkie prawa zastrzeżone.