Świetlica szkolna - Co u nas słychać?

wychowawcy  dokumenty zajęcia counas

Konkurs " Wielkanocny Zajączek"

Szkoła Podstawowa Nr 3 roztrzygnęła konkurs pod hasłem " Wielkanocny Zajączek". Miło nam poinformować , że uczniowie naszej świetlicy zajęli II i III miejsca.
Olga Doliońska i Zosia Zuber z Kl. 2 E zajęły drugie miejsca
Cyprian Kąkol z Kl. 2 A zajął trzecie miejsce.
Nagrodzonym gratulujemy.

„Kreatywni ma 101”

W ciągu tygodnia ( 25-29.03.2019 ) przygotowywaliśmy makietę na konkurs „Kreatywni ma 101” organizowanym przez kanał telewizyjny Disney Channel. Mowa oczywiście o znanej wszystkim bajce 101 Dalmatyńczyków.
Od organizatorów świetliczaki otrzymały białą i czarną plastelinę do wykonania piesków oraz szablon domku do sklejenia . Nasze zadanie zaczęliśmy od stworzenia podstawy do makiety. Znalazły się na niej między innymi własnoręcznie przygotowane: domek, drzewka, trawa, dwie sadzawki i ścieżki piesze oraz wiele innych elementów dekoracyjnych. Następnie pomalowaliśmy płot i przygotowaliśmy domki dla małych czarno-białych psiaków. Na makiecie umieściliśmy mnóstwo własnoręcznie ulepionych figurek dalmatyńczyków. Trzeba było ich ulepić bardzo dużo! Udział w konkursie sprawił nam dużo radości i czekamy na kolejne wyzwania cicho licząc na uznanie komisji konkursowej.

Dzień Babci i Dziadka w świetlicy szkolnej obchodziliśmy w dniu 17.01.2019 roku. Z naszego zaproszenia skorzystało około 50 naszych przesympatycznych gości. Z ramienia dyrekcji naszą uroczystość zaszczyciła swoją obecnością pani dyrektor Małgorzata Juszkiewicz. Przywitaliśmy naszych najbliższych układem tradycyjnego Poloneza. Tancerze otrzymali zasłużone oklaski. Następnie był czas na nasze muzyczne popisy. Główną atrakcją spotkania było przedstawienie "Pisk Orła". Dla wielu z naszych gości nasz mini spektakl bardzo przypadł do gustu. Na zakończenie nasi uczniowie wręczyli drobne prezenty i okolocznościowe laurki. Babcie i dziadków ugościliśmy ciasteczkami oraz kawą i herbatą.

30 listopada zaposiliśmy do naszej świetlicy dyrekcję i rodziców uczniów biorących udział w przedstawieniu poświęconemu obchodom 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Wspólnie z uczniami przygotowaliśmy scenografię , kostiumy i zaprezentowaliśmy licznie zgromadzonym gościom nasz spektakl. W przedstawieniu udział brali uczniowie klas I , II i III w sumie 22 osoby. Nasza sztuka spotkała się z gorącym przyjęciem .
Dodatkowo pani dyrektor Małgorzata Juszkiewicz zaproponowała abyśmy przedstawienie zaprezentowali całej społeczności młodszych klas naszej szkoły.

W dniu 28.11.2018 r. gościliśmy w naszej świetlicy panią Anię - szkolną pielęgniarkę. Naszego gościa nie musieliśmy przedstawiać , ponieważ jest doskonale znana wszystkim uczniom. Ten tydzień w naszej świetlicy poświęcony jest zdrowemu żywieniu. Korzystając z uprzejmości zaproszonej osoby dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o produktach żywnościowych i ich wartościach odżywczych oraz o witaminach w nich zawartych. Pani Ania podkreśliła też o znaczeniu aktywności fizycznej i utrzymaniu higieny osobistej dla naszego zdrowia. Czekamy na kolejnego miłego gościa.

W dniu 22.11.2018 roku naszą szkolną świetlicę odwiedziła pani policjantka nadkomisarz Agata Jonik. Uczniowie mieli okazję wysłuchać informacji o bezpiecznym poruszaniu się po drogach i zademonstrować swoją wiedzę oraz praktyczne umiejętności. Nasz gość był mile zaskoczony wiedzą w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zostały także poruszone tematy z życia szkolnego oraz kontaktów z nieznajomymi. Bardzo dużą wiedzą wykazali się uczniowie w zakresie bezpiecznego poruszania się w internecie. Na zakończenie spotkania pani nadkomisarz ofiarowała naszym wychowankom breloczki i paski odblaskowe.

 

W Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „ Ełk – tu wolno żyć” zorganizowanym przez świetlicę Szkoły Podstawowej Nr 1 w Ełku naszą szkołę reprezentowało 10 uczestników ( najwięcej ze wszystkich świetlic ).
Nagrodzeni uczniowie to :
I B Dariusz Sadowski zajął II miejsce w kategorii klas 0-1
III B Eryk Błażyński zajął I miejsce w kategorii klas 2-3
Wszyscy pozostali uczniowie otrzymali dyplomy udziału w konkursie i drobne upominki. Nagrodzonych uczniów przygotowała pani Renata Homolka.

W świetlicy szkolnej roztrzygnięty został konkurs o tematyce związanej ze zdrowym żywieniem. Przyznano trzy równorzędne pierwsze nagrody , wszystkie uczennicom z klasy 1 D. Są to :
Wiktoria Pilecka, Kalina Surawska, Maja Wernitz.
Drugie miejsca przyznano :
Małgorzacie Remiszewskiej kl. 1 B
Natalii Anesko kl. 2 E.
Nagrodzonym gratulujemy.

Dzisiaj 28.09.obchodzimy Światowy Dzień Jabłka . W naszej szkolnej świetlicy mieliśmy okazję smakowicie uczcić ten dzień. Wysłuchaliśmy informacji o pochodzeniu i walorach tego smacznego owocu. Potem zostaliśmy poczęstowani jabłkami i większość z dzieci zjadła je pozostawiając tylko ogonek :-).

 W dniu 26.09.2018 roku mieliśmy uroczystość ślubowania uczniów, którzy są w naszej świetlicy pierwszy rok. Na wstępie przywitaliśmy Panią dyrektor Małgorzatę Juszkiewicz i przystąpiliśmy do wykonania prób przygotowanych przez naszych wychowawców. Między innymi były próby sprawdzające: wiedzę ogólną dzieci, sprawność ruchową i manualną, próbę smaku, sprawność języka w wypowiadaniu trudnych wyrazów.
Całość uroczystości uwieńczyło odczytanie roty ślubowania przez Panią dyrektor.

 

20.06.2018 r. mieliśmy okazję ponownie obejrzeć przedstawienie najmniejszego teatrzyku świata Kamishibai. Dzięki wspólnej pracy wszystkich nauczycieli świetlicy mieliśmy okazję przedstawić dzieciom bajkę pt. " Pinokio" . Jak każde wcześniejsze przedstawienie zostało przyjęte z wielkim zainteresowaniem. Mamy nadzieję , że pomysł przedstawień teatrzyku Kamishibai zagości w naszej świetlicy na dłużej.

W dniu 15.06.2018 r. mieliśmy okazję rozdać nagrody w konkursie plastycznym " Mazury najpiękniejsza kraina" organizowanym przez SP nr 5. W konkursie tym dwie nasze uczennice zdobyły wyróżnienia :
Zofia Zuber kl. I E
Nikolina Sawicka kl. III B
Pracy powstały przy pomocy nauczycieli świetlicy. Nagrodzonym gratulujemy.

Dnia 25.05.2018 r. mieliśmy w naszej świetlicy zajęcia poświęcone Dniu Matki. Uczniowie poznali krótki rys historyczny powstania tego święta oraz jako ciekawostkę jak brzmi wyraz " mama" w różnych językach świata. Potem rozwiązywaliśmy wspólnie krzyżówkę rodzinną. Na podstawie zgromadzonych przymiotników staraliśmy się opisać nasze mamy. Powstały dzięki temu prace zespołowe mówiące o najważniejszej dla nas osobie. Na zakończenie chętni uczniowie wykonali laurki w postaci otwieranych serduszek.

18.05.2018 r. w świetlicy szkolnej przygotowaliśmy mini spektakl na podstawie utworu Jana Brzechwy pt. " Na straganie". Całość przedsięwzięcia reżyserowała Pani Marzanna Doliwa , a pozostali nauczyciele włączyli się w przygotowanie scenografii i elementów dekoracji poszczególnych aktorów. Gra aktorów spotkała się z żywiołową reakcją zebranej publiczności.

W dniu 15.05.2018 r. został roztrzygnięty konkurs plastyczny zorganizowany przez Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 7 . Mamy przyjemność powiadomić , że uczniowie naszej świetlicy zostali laureatami tego konkursu.
Uczennica Roksana Wichet z kl. 3 A zajęła III miejsce
Uczeń Bartosz Franczuk z kl. 2 A zajął I miejsce.
Nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

W naszej szkole odbył się międzyszkolny III Festiwal Piosenki Świetlicowej . Do udziału w konkursie zaprosiliśmy uczniów świetlic szkolnych z miasta i gminy Ełk. Zgłoszonych zostało 35 uczestników : 11 w kategorii indywidualnej i 8 w kategorii zespołów. Komisja konkursowa po wysłuchaniu wszystkich uczestników przyznała nagrody , dyplomy i wyróżnienia.
I miejsce Marlena Korf
II miejsce Maja Smokowska
III Anna Łochowska . Wszystkie uczennice reprezentowały SP 3
Wyróżnienia otrzymały :
Magda Magajczyk i Gabriela Wienikajtis z SP 2.
W kategorii zespołów :
I miejsce " Śpiewające nutki " z SP 6
II miejsce duet chłopców z SP 4
III miejsce kwartet. Kl.3 B z SP 2
Wyróżnienie otrzymał zespół z SP 1
Zwycięzcom i nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

 

Dnia 12.04.2018 r. uczniowie naszej świetlicy szkolnej odwiedzili bibliotekę. Dzięki uprzejmości Pani Krysi Kalinowskiej dzieci mogły poznać zawartość szkolnego księgozbioru i zasady wypożyczania książek. Pani przeprowadziła konkurs ze znajomości lektury klas młodszych . Następnie był quiz związany z dokończeniem zdań w podanych zagadkach. W nagrodę uczniowie otrzymali zakładki do książek w formie mola książkowego do pokolorowania. Trzy najlepsze prace zostaną przez panie bibliotekarki nagrodzone. Dziękujemy paniom za miłą i sympatyczną lekcję biblioteczną.

Dnia 23.02. mieliśmy w świetlicy kolejne zajęcia z wykorzystaniem najmniejszego teatrzyku świata japońskiego Kamishibai. Dziś oglądaliśmy przedstawienie pt. "Ptasi karmnik" opowiadający o dokarmianiu ptaków zimą. Potem mieliśmy czas na chwilę z muzyką i pląsy.

 Dzień Babci i Dziadka

Jak co roku obchodziliśmy w naszej świetlicy Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji przygotowaliśmy krótki program artystyczny oraz zaprezentowaliśmy przedstawienie
„Przepraszam Smoku”. Naszych kochanych babcie i dziadków ugościliśmy również ciastem, za co serdecznie dziękujemy rodzicom Amelii Cieplińskiej, Wiktorii Zaniewskiej, Dominiki Brulińskiej oraz Cypriana Kąkola.

Koło fortuny

15 stycznia odbył się w naszej świetlicy konkurs znajomości baśni Jana Christiana Andersena dla klas I-III. Zgłosiło się 11 uczniów, którzy dzielnie rywalizowali. Największą wiedzę o baśniach wykazali się: Zosia Zuber kl. I e, Ida Kulikowska de Nałęcz kl. III d oraz Maciej Wiśniewski kl. III b. Pozostali uczestnicy to: Natalia Aneszko kl. I e, Judyta Podwojska kl. I e, Laura Oleksa kl. III f, Julia Kulik kl. III d, Lena Wąsowicz kl. III b, Lena Tyryłło kl. III b, Laura Magdziak kl. III b, Katarzyna Rynkiewicz kl. III a.
Dzieci losowały pytania na tzw. kole fortuny, co wprowadzało wiele radości do konkursu, a także odstresowywało uczestników. Można też było wylosować słodką niespodziankę.
Koło przygotował pan Witold Rogowski, natomiast konkurs przygotowała i przeprowadziła pani Marzanna Doliwa.
Uczestnikom jeszcze raz gratulujemy!

 

14 grudnia 2017 r. odbyło się naszej świetlicy Przedstawienie „Przepraszam smoku” Wiery Badalskiej. Oglądały je niektóre klasy I-III oraz dzieci z Miejskiego Przedszkola” Światełko”.
Inscenizację przygotowała pani Renata Homolka, dekoracje Witold Rogowski, rekwizyty Anna Pillar-Lisowska i Elżbieta Brzęk.
Aktorami byli uczniowie klas nauczania początkowego:
Lena Żakowicz kl. III d – narrator, Adam Wiśniewski kl. II b – smok, Cyprian Kąkol KL. I a – dobry rycerz, Fabian Brózio kl. III d – rycerz, Filip Łubowicz kl. I c – król, Julia Kulik kl. III d – Natalia Aneszko kl. I e , Paweł Apanowicz kl d, Marek Apanowicz kl. I d.

 

W listopadzie odbył się w naszej świetlicy konkurs plastyczny „Ukochany Miś”.
Wpłynęło 20 prac wykonanych dowolną techniką przez dzieci i rodziców.
Komisja przyznała:

I miejsce

Miłosz Koniecko kl. Ie
Igor Sawicki kl. I e

II miejsce

Maja Ambrozińska kl. I c
Wiktoria Karpik kl. I b

III miejsce

Laura Stankiewicz kl. I c
Krystian Fiedorowicz kl. I b

Wyróżnienia otrzymali:

Marek Apanowicz kl. Id
Paweł Apanowicz kl. I d
Amelia Cieplińska kl. IIIa
Natalia Aneszko KL. I e
Wiktoria Zaniewska kl. I e
Laura Żukowska kl. I a
Noemi Zaręba kl. d
Amelia Niedźwiecka kl. I d
Wiktoria Mackiewicz kl. Ic

Dyplom za udział otrzymali:

Zosia Zuber kl. e
Sandra Wróblewska kl. I b
Aleksandra Siołek kl. III d

 

 

W listopadzie odbył się w naszej świetlicy konkurs literacki na wiersz o jesieni.
Wpłynęło 16 prac, które wykonały dzieci wspólnie z rodzicami i rodzeństwem.
Wszyscy wykazali się pomysłowością i artystycznym zacięciem. Laureatami konkursu zostali:

 

grupy przedszkolne:

Zosia Płaszczewska kl. 0 a

Klasy I

1. Michał Miklasiewicz kl. c
2. Natalia Aneszko kl. I e
3. Krystian Fiedorowicz kl. I b

kl. II

1. Katarzyna Pachucka kl. II b
2. Julian Sulima kl. II b

 

Kl. III

1. Aleksandra Jach kl. III f
2. Laura Oleksa kl. III f
3. Amelia Cieplińska kl. III d

 

Szczególne wyróżnienie przyznano Cyprianowi Kąkolowi kl. I a za wyjątkową pracę, która na długie lata będzie zdobić naszą świetlicę.

 

 14 listopada odbyło się rozdanie nagród w konkursie plastycznym „Pocztówka z Ełku”.
Uroczystość odbyła się w Szkole Podstawowej Nr 1 przy ul. Koszykowej w Ełku.
Wśród laureatów znalazły się dzieci z naszej świetlicy.
II miejsce zajęła Noemi Zaręba kl. I d, natomiast wyróżnienie otrzymała Lena Felkner kl. O c.
Dzieci przygotowały prace pod kierunkiem wychowawców świetlicy: Elżbiety Brzęk, Marzanny Doliwy, Renaty Homolki i Anny Pillar-Lisowskiej.

Dnia 24.10.2017 r. w naszej świetlicy odbyły się interesujące zajęcia z tematu " Poznajemy zawody". Pani Ela Brzęk wykorzystując japoński teatr w postaci "Skrzynki kamishibai " przeczytała bajkę  pt . Świnki trzy. Kolorowe ilustracje bardzo się podobały dzieciom o czym świadczyć może absolutna cisza w trakcie czytania i oglądania bajki. Następnie dzieci miały zajęcia ruchowe i relaksacyjne . Na zakończenie uczniowie w grupach wykonali prace plastyczne.  Pozostali uczniowie mieli odgadnąć jakie zawody  przedstawiono na rysunkach.  Naszym zajęciom przyglądała się z wielką uwagą Pani Dyrektor Małgorzata Juszkiewicz. Zapraszamy na kolejne ciekawe zajęcia.

W dniu 17.10.2017 r. gościliśmy w naszej szkolnej świetlicy strażników ze Straży Miejskiej
w Ełku . Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się o zadaniach i pracy strażników miejskich . Rozmowa na temat pracy była bardzo interesująca , a pytaniom nie było końca. Nasi wychowankowie mieli okazję obejrzeć film instruktażowy dotyczący noszenia symboli odblaskowych . Następnie uczniowie na specjalnie przygotowanej " drodze " odbyli praktyczne ćwiczenia w uczestniczeniu w ruchu drogowym jako pieszy i jako kierowca. Na zakończenie spotkania otrzymaliśmy kolorowanki i  znaczki odblaskowe , które zostały niezwłocznie przymocowane do tornistrów.

 

W dniu 29.09.2017 r. mieliśmy ważne wydarzenie w naszej świetlicy. Uczniowie przeszli kilka prób , w czasie których musieli wykazać się wiedzą , umiejętnościami praktycznymi , jak również pomysłowością  w przypadku  " kreatora mody ". Były też konkurencje ruchowe takie jak  " taniec z wyjątkową grzecznością ". Wszystkie konkurencje oceniane były szanowne Jury w osobach Pań Dyrektorek. Na zakończenie Pani Dyrektor Dorota Szczawińska odczytała rotę ślubowania i uczniowie otrzymali znaczki JESTEM śWIETLICZAKIEM oraz lizaki.

 

We czwartek 28.10.2017 r.  gościliśmy w naszej świetlicy panią Agatę Kulikowską de Nałęcz rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Policji w Ełku. Dzieci były bardzo zainteresowane pracą pani policjantki , która opowiadała bardzo ciekawie o różnych zdarzeniach. Uczniowie mieli okazję przez chwilę potrzymać akcesoria policjantów , które służą do utrzymania porządku na drodze i dyscypliny jakimi były " lizak policyjny " i kajdanki. Pytaniom do naszego sympatycznego gościa nie było końca. Dziękujemy pani Agacie za wizytę w naszej świetlicy i bardzo gorąco zapraszamy na kolejne spotkanie.

W dniu 27.09.2017 r. gościliśmy panów strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Ełku. Panowie w przystępny i ciekawy sposób opowiadali o swojej odpowiedzialnej pracy. Mówili o zagrożeniach związanych z powstaniem pożaru oraz właściwych zachowaniach kiedy pożar już wybuchnie. Opowiadali także o różnych innych interwencjach , w których brali udział. Zostaliśmy zaproszeni na wizytę u strażaków w miesiącu maju. Po takim ciekawym spotkaniu pewnie skorzystamy z zaproszenia.

 

- Archiwum roku szkolnego 2016/2017 

- Archiwum przed rokiem szkolnym 2016/2017

Copyright © 2016 Szkoła Podstawowa nr 2 w Ełku. Wszelkie prawa zastrzeżone.