Z życia szkoły

„MIKOŁAJKI W KAUFLANDZIE”

W dniu 06.12.2018 roku zorganizowaliśmy w Kauflandzie "Mikołajki", podczas których zbieraliśmy środki na stypendia utalentowanej młodzieży z naszej szkoły. Naszemu przedsięwzięciu przyświecał wspólny cel – społeczna solidarność.
Z pozytywną energią i uśmiechem na twarzy uczniowie pakowali towar przy sklepowych kasach. Klienci odwdzięczali się wrzuceniem drobnej kwoty do puszki włączając się w ten sposób się w naszą akcję. Pozyskane przez wolontariuszy środki finansowe przyczynią się do realizacji pasji i zainteresowań potrzebującej młodzieży.
Dzięki współpracy z Fundacją św. Mikołaja nasi uczniowie poznają idee wolontariatu, angażując się w sprawy swoich szkolnych koleżanek i kolegów uczą się dostrzegać potrzeby innych i nieść im bezinteresowną pomoc.
W imieniu społeczności szkolnej serdecznie dziękujemy pani dyrektor za możliwość przeprowadzenia zbiórki publicznej w markecie "Kaufland".

Dzisiaj został rozstrzygnięty Międzyszkolny Konkurs Plastyczny "Jesienne Pejzaże"

Wśród licznie nadesłanych prac komisja konkursowa, której przewodniczyła Pani wicedyrektor Małgorzata Juszkiewicz po długich naradach, niezwykle burzliwych postanowiła nagrodzić prace w dwóch kategoriach:
Klas 0-1:
I miejsce zajął Igor Ludwanowski z kl. 1a SP 6 w Ełku,
II miejsce zajął Ignacy Chudzin z klas 1e SP 2 w Ełku
III miejsce zajęła Iza Radziewicz z kl. 1e SP 4 w Ełku.
Wyróżnienia w tej kategorii powędrowały do:
Wiktorii Dzierzyc z kl. 1a SP 9 w Ełku,
Dominiki Wędołowskiej z kl. 0a SP 4 w Ełku oraz Oli Sarnackiej z kl. 1e SP 2 w Ełku.
W kategorii klas II-III:
I miejsce zajęła Zuzanna Wierzbicka z kl. IIa SP 9 w Ełku,
II miejsce zajął Ignacy Chrzanowski z kl. 2a SP 6 w Ełku,
III miejsce zajęła Maria Wasilewska z kl. 2b SP 2 w Ełku.
Wyróżnienia otrzymali Jan Kłos z kl. 2a SP w Ełku,
Justyna Korzeniewska z kl. 2b SP 2 w Ełku,
Tatiana Sadowska z kl. 2c SP 9 w Ełku,
Maja Walczuk z kl. 2a SP 6 w Ełku,
Zuzanna Kacprzyk z kl. 2a SP 6 w Ełku.
Organizatorami konkursu Pani Justyna Kończyk i Anna Trochimko serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom. Zwycięzcom gratulują i zapraszają na uroczyste wręczenie nagród dnia 7.12. 2018 r o godz. 14.00 w budynku edukacji wczesnoszkolnej (1 pietro). Serdeczne podziękowania kierujemy do sponsora nagród firmy Soudal.

ANDRZEJKI W KLASACH I-III

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, podczas której można się oderwać od rzeczywistości i przenieść w świat fantazji. Z tej okazji 30 listopada w klasach I-III zorganizowana została dyskoteka andrzejkowa. Podczas zabawy nie zabrakło największych tanecznych przebojów ostatnich miesięcy. Dzięki temu wszyscy wspaniale się bawili od pierwszej do ostatniej minuty.
Dyskoteka obfitowała w szereg atrakcji. Jak każe tradycja, nie obyło się bez wróżb, podczas których chętni do poznania przyszłości wróżą sobie, przelewając roztopiony wosk przez otwór klucza, a następnie,, odczytują” cień rzucany przez odlew. Często także doszukują się symbolicznych znaczeń w przedmiotach, nabierających w tym dniu szczególnej mocy.
Wspólne zabawy sprawiły dzieciom wiele radości i z pewnością pozostaną na długo w ich pamięci.

„KIERMASZ CIAST”

W środę 14.11.2018r. w naszej szkole odbył się „Kiermasz ciast”, na którym można było kupić różne słodkości. Akcja spotkała się z dużą otwartością i zainteresowaniem społeczności szkolnej. Różnorodne ciasta, babeczki, galaretki rozeszły się do ostatniego kawałeczka, kubeczka. Zgromadzone ze sprzedażypieniądze zostaną przeznaczone na stypendia dla naszych zdolnych uczniów. Mamy nadzieję, że choć w niewielkim stopniu pozwolą im na rozwijanie ich pasji i zainteresowań.
Działanie po raz kolejny przeprowadzone zostało we współpracy z Fundacją Świętego Mikołaja. Kwota jaką udało się nam zebrać to 733,84 zł.
Wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję serdecznie dziękujemy za pracę, pomoc i zrozumienie.
Nasi wspaniali rodzice, uczniowie i nauczyciele zdali egzamin z empatii i zasłużyli na szczerozłoty medal.
„Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas”. – Flora Edwards

Gościmy dzieci i młodzież z zaprzyjaźnionego Alytusa podczas wizyty studyjnej w Szkole Podstawowej nr 2 w Ełku.

W dniach 25-26 października 2018 r. odbywa się wizyta studyjna w Szkole Podstawowej nr 2 w Ełku dla polskich i litewskich dzieci (15-cioro dzieci, 2 nauczycieli z Ełku, 15-cioro dzieci, 2 nauczycieli z Alytusa) w ramach projektu "Otwarte okno na świat dla dzieci z Ełku i Alytusa” z Programu Interreg V-A Litwa – Polska.
15 uczniów z Litwy będzie przebywało u rodzin uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Ełku. Noclegi przygotowane w domach rodzinnych uczniów umożliwią gościom poznanie kultury i zwyczajów naszego regionu oraz same w sobie będą wspaniałą formą warsztatów językowych.
W ramach wizyty studyjnej zaplanowano zajęcia w pracowniach językowych , które zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt, dzięki dofinansowaniu unijnemu w ramach projektu w ramach projektu "Otwarte okno na świat dla dzieci z Ełku i Alytusa” z Programu Interreg V-A Litwa – Polska.
Ponadto szkoła przygotowała dla uczestników szereg ciekawych zajęć m.in. z robotyki, zajęć tanecznych, sportowych – na ściance wspinaczkowej, zajęć z zakresu programowania.
Nauka języków obcych i udział w zajęciach otwiera nowe możliwości dla uczestników projektu i ich otoczenia. Dzięki nauce, tworzeniu, podróżowaniu, poznawaniu nowych przyjaciół i spędzaniu wolnego czasu w innym, lepszym otoczeniu, otworzą się nowe możliwości dla dzieci z obu transgranicznych miast. Wspólna zabawa będzie najlepszą metodą integracji młodzieży z dwóch partnerskich szkół.
Łączna wartość projektu po stronie Miasta Ełku to 120 898,26 zł, w tym:
dofinansowanie z EU (85 %): 102 763,52 zł
wkład własny Miasta Ełku (15 %): 18 134,76 zł

Powiatowy konkurs wokalno-recytatorski „Promieniowanie ojcostwa” - org. ECK, Szkoła Artystyczna

Filip Stępkowski – kl. Id- Im
Julita Garlicka – kl. IIa- IIm
Hanna Staszkun- kl. Vd- IIm
Elena Laura Kasprzyk – kl. IIe- wyr.
Wiktoria Borawska – kl. Vd – wyr.     

Dzień Solidarności Międzypokoleniowej „Polska Wolna”

W piątek 5 października uczniowie klasy 4d wraz z wychowawczynią uczestniczyli w wyjątkowym wydarzeniu organizowanym przez Prezydenta Miasta Ełku – P. Tomasza Andrukiewicza, Miejski Ośrodek Polityki Społecznej i Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miasta Ełku. W ogrodzie przy ul. Marsz. J. Piłsudskiego świętowano Dzień Solidarności Międzypokoleniowej „Polska Wolna”. W spotkaniu udział wzięła ponadto młodzież z I LO im. Stefana Żeromskiego w Ełku, uczestnicy Klubu Seniora oraz ŚDS dla osób z chorobą Alzheimera i innymi zaburzeniami.
Po powitaniu i krótkim przemówieniu Prezydenta Miasta Ełku – P. Tomasza Andrukiewicza świetnym początkiem wspólnej zabawy było odtańczenie poloneza – na trawie ogrodu Klubu Seniora. Następnym punktem programu były różnorodne występy artystyczne. Najmłodsi uczestnicy, czyli uczniowie naszej szkoły z klasy 4d, zaprezentowali zebranym piosenki w języku polskim oraz angielskim, a nagrodzeni zostali gromkimi brawami.
Zabawy integracyjne, łączące pokolenia dzieci, młodzieży oraz ełckich seniorów, zapewniły niezapomniane wrażenia.

Żegnamy naszego przyjaciela i kolegę

z żalem i smutkiem żegnamy 1

"Biały Orzeł - Nasza Duma"

3 września 2018 roku delegacja uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ełku pod opieką nauczycielki historii
p. Danuty Turek brała udział w uroczystym otwarciu wystawy prac konkursowych "Biały Orzeł - Nasza Duma". Uroczystość miała miejsce w Ełckim Centrum Kultury. Konkurs odbył się pod patronatem Senator RP p. Małgorzaty Kopiczko oraz Prezydenta Miasta Ełku p. Tomasza Andrukiewicza, którzy swoją obecnością uświetnili otwarcie wystawy.
Prace uczennic z klasy 6b: Klaudii Czuper i Kingi Sierzputowskiej zostały wyróżnione w konkursie "Biały Orzeł - Nasza Duma".

Festiwal „Letnie Transgraniczne Anioły”

W dniu 5 września w Alytusie odbył się festiwal „Letnie Transgraniczne Anioły” podczas którego uczestnicy projektu z Ełku i Alytusa zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne, wzięli udział w rozgrywkach sportowych, uczestniczyli w warsztatach z ceramiki oraz wspólnie wykonali „anioły” - symbol przyjaźni, nadziei i symbol ciepła.
Od 1 marca br. miasto Ełk i miasto Alytus wdrażają wspólne inicjatywy realizując projekt "Otwarte okno na świat dla dzieci z Ełku i Alytusa" z Programu Interreg V-A Litwa – Polska.
Uczestnicy grupy docelowej projektu nabywają nowe umiejętności poprzez naukę języka angielskiego, rękodzieła oraz poprzez udział w różnych wydarzeniach, organizowanych w ramach projektu m.in. szkoleniach, wizytach studyjnych, obozie letnim.
Nauka języków obcych i rękodzieła otwiera nowe możliwości dla uczestników projektu i ich otoczenia. Dzięki nauce, tworzeniu, podróżowaniu, poznawaniu nowych przyjaciół i spędzaniu wolnego czasu w innym, lepszym otoczeniu, otworzą się nowe możliwości dla dzieci z obu transgranicznych miast - będą one kreatywne, odpowiedzialne, cenione za naukę, integrację.

Rozwiązywanie problemów społecznych zawsze powinno opierać się na pracy zespołowej, dlatego projekt "Otwarte okno na świat dla dzieci z Ełku i Alytusa" jest doskonałym przykładem na to, jak kształtować postawy szacunku i zrozumienia wobec innych osób oraz aktywizować młodzież w życie społeczne i kulturalne.
Czas trwania projektu wynosi 12 miesięcy.
Łączna wartość projektu po stronie Miasta Ełku to 120 898,26 zł, w tym:
dofinansowanie z EU (85 %): 102 763,52 zł
wkład własny Miasta Ełku (15 %): 18 134,76 zł

EKOEKSPERYMENTY w CEE

W dniu 14.06.2018R klasa 4e i 7d wraz z wychowawcą p. E.Adeszko i p. M. Gulbierz wybrały się na zajęcia edukacyjne „Eko eksperymenty”. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się wielu ważnych wiadomości np. jak powstaje piorun, jak w warunkach domowych zrobić lampę-lawę. Zajęcia wzbudziły wiele zainteresowanie oraz podziw podczas eksperymentów.
Po zajęciach uczniowie udali się na ognisko, którym towarzyszyły śpiewy, zawody sportowe oraz lenistwo na kocykach. Pogoda nam dopisała i na chwilkę przybliżyliśmy się do długo wyczekiwanych wakacji.

„Mali Mistrzowie Na Start Dla Niepodległej”

Dnia 05 czerwca 2018 r. uczniowie klasy 1a uczestniczyli w IV Turnieju Sportowym „Mali Mistrzowie Na Start Dla Niepodległej”. Uczniowie klasy 1a realizują od roku w program sportowy „Mały Mistrz” uczestnicząc w zajęciach tanecznych oraz rozwijając swoje sportowe pasje. Dziś przystąpiły do rywalizacji sportowej z klasami pierwszymi z pozostałych szkół podstawowych, zajmując czołowe miejsce. Świetna rywalizacja oparta o zasady fair play oraz świetna zabawa. Uczniowie otrzymali medale oraz puchar ufundowany przez prezydenta miasta Ełku Pana Tomasza Andrukiewicza, wręczony przez wice prezydenta miasta Pana Artura Urbańskiego. Dziękujemy Szkole Podstawowej nr 6 w Ełku za zorganizowanie wspaniałego turnieju. Do zobaczenia za rok J

LET’S LEARN ENGLISH 2018

Dnia 30.05.2018r po raz kolejny w naszej szkole odbył się Międzyszkolny konkurs
Let’s Learn English organizowany przez nauczycieli języka angielskiego. Konkurs sprawdzał wiedzę z języka angielskiego. Podzielony był na dwie kategorie uczniowie klas I-III oraz klas IV- VII szkół podstawowych. Do Konkursu przystąpiło 24 uczniów Ełckich szkół podstawowych.
W kategorii klas 1-3 :
I miejsce – uczeń z SP 5,
II miejsce –uczeń z SP 7,
III miejsce – uczeń z SP 2 .


W kategorii klas 4-7 : I miejsce – uczeń z SP 2 ,
II miejsce- uczeń z SP 5,
III miejsce – uczeń z SP5.
Podczas przerwy uczniowie mieli okazję zapoznać się z OZOBOTAMI malutkimi robocikami, które wykonują nasze polecenia.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy, życzymy dalszych osiągnięć językowych oraz zapraszamy za rok.

„Sto na Sto NIEPODLEGŁEJ”

W poniedziałek 28.05.2018r. w auli szkolnej odbył się konkurs „Sto na Sto NIEPODLEGŁEJ”. Konkurs skierowany był do uczniów klas piątych naszej szkoły. Sprawdzał wiedzę na temat Polski, a pytania obejmowały wiele dziedzin: wybitni Polacy, kulinaria, geografia, historia, język polski (np. przysłowia, ortografia) oraz sport.
Rywalizacja między klasami trwała do ostatniej minuty.
Trzyosobowa reprezentacja klasy 5d zajęła I miejsce, zdobywając 38 punktów,
5b zajęła II miejsce, zdobywając 35 punktów,
5e zajęła III miejsce, zdobywając 34 punkty,
a uczennice z klasy 5c zdobyły 19 punktów.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy i umiejętności. Życzymy dalszych sukcesów w nauce i w konkursach.


Organizatorzy:
p. H.Sadowska, p. I. Ratkiewicz , p. M. Gulbierz

Jesteśmy w kinie Cinema

Dnia 24.05.2018r klasy 4e i 7d wraz z wychowawczyniami p. E.Adeszko i p. M. Gulbierz wybrały się do kina Cinema planet na film „Kaczki z gęsiej paczki”.
Zarówno uczniowie klasy czwartej jak i siódmoklasiści świetnie bawili się podczas seansu, były chwile wzruszenia jak również sceny wyciskające łzy z oczy, ale ze śmiechu. Po zakończonym seansie zjedliśmy posiłek w KFC, a na deser były upragnione desery lodowe. Po tak wspaniałym dniu odpoczynku i relaksu uczniowie świetnie bawili się również na świeżym powietrzu bawiąc się w berka i ganianego. Zadowoleni uczniowie chociaż na chwilkę oderwali się od rzeczywistości i przenieśli się w świat bajki.

Rodzinne grillowanie w Ełckim Centrum Ekologicznym

Dnia 22 maja 2018r. uczniowie klas 1a i 1b wraz z wychowawcami, rodzicami i rodzeństwem zorganizowali wspólne grillowanie oraz odpoczynek na świeżym powietrzu. Dzieci i rodzice piekli kiełbaski, bawiły się w przeróżne zabawy, oglądały eksponaty znajdujące się w centrum. Pogoda dopisała, uczniowie i rodzice zadowoleni oczekiwać będą na kolejne takie odpoczywanie.

„MAJSTERKOWANIE W CASTORAMIE”

W dniu 16.05.2018 r. uczniowie klasy 5 e dzięki uprzejmości marketu Castorama mieli możliwość stworzenia smartfonu wg własnej inwencji twórczej. Do wykorzystania były mini kafelki, tapety, sznurki, kleje, taśmy, czyli wszystko to, co każdy majsterkowicz powinien posiadać. Wszyscy ochoczo wzięli się do pracy i w skupieniu wykonywali swoje zadanie. Podczas tworzenia uczniowie wymieniali się swoimi pomysłami i pomagali sobie nawzajem. Powstały oryginalne i niepowtarzalne „urządzenia”, które sprawiły dzieciom wiele radości. Na zakończenie każdy otrzymał upominek i specjalny dyplom, potwierdzający jego udział w warsztatach „Majsterkowanie w Castoramie”.
Dziękujemy panu Darkowi za fantastyczne zajęcia. Już teraz nie możemy doczekać się kolejnej wizyty w MAJSTERKOWIE.

Międzyszkolny III Festiwal Piosenki Świetlicowej

W naszej szkole odbył się międzyszkolny III Festiwal Piosenki Świetlicowej . Do udziału w konkursie zaprosiliśmy uczniów świetlic szkolnych z miasta i gminy Ełk. Zgłoszonych zostało 35 uczestników : 11 w kategorii indywidualnej i 8 w kategorii zespołów. Komisja konkursowa po wysłuchaniu wszystkich uczestników przyznała nagrody , dyplomy i wyróżnienia.
I miejsce Marlena Korf
II miejsce Maja Smokowska
III Anna Łochowska . Wszystkie uczennice reprezentowały SP 3
Wyróżnienia otrzymały :
Magda Magajczyk i Gabriela Wienikajtis z SP 2.
W kategorii zespołów :
I miejsce " Śpiewające nutki " z SP 6
II miejsce duet chłopców z SP 4
III miejsce kwartet. Kl.3 B z SP 2
Wyróżnienie otrzymał zespół z SP 1
Zwycięzcom i nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

Konkurs na prezentację multimedialną o uzależnieniach pt. „Młodość bez uzależnień”

Organizatorami konkursu na prezentację multimedialną pt. „Młodość
bez uzależnień” byli Urząd Miejski w Ełku, Starostwo Powiatowe w Ełku, Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Ełku, Miejska Biblioteka Publiczna w Ełku, Komenda Powiatowa Policji w Ełku.
Celem konkursu była szeroko rozumiana profilaktyka uzależnień, chęć podjęcia działań uświadomienia problemu i pokazaniago z własnego punktu widzenia przy wykorzystaniu różnych form multimedialnych.
Uczniów do konkursu przygotowywały Pani Sylwia Dwojakowska,
Pani Marta Zyskowska i Pani Teresa Zysko.
Z radością informujemy, że prezentacja przygotowana przez naszą uczennicę Oliwię Jermak pod okiem Pani Sylwii Dwojakowskiej otrzymała drugie miejsce w konkursie.
Zarówno laureatce, jak i opiekunowi składamy serdeczne gratulacje.

Wyniki Międzynarodowego Konkursu KANGUR MATEMATYCZNY 2018


W kategorii "Żaczek" (klasy 2-gie) uczeń Sebastian Żbikowski zdobył wyróżnienie.
W kategorii "Maluch" (klasy 4-te) Krystian Żbikowski uzyskał wynik bardzo dobry.
W kategorii "Beniamin" (klasy 5-te) wyróżnienie zdobyło dwóch uczniów: Jan Chojnowski i Marta Pach.
W kategorii "Beniamin" (klasy 6-te) Lena Kłoczko uzyskała wynik bardzo dobry i wraz z Krystianem Żbikowskiem z klasy IV uzyskali najlepsze wyniki.
W tej samej kategorii Kacper Wroczyński został wyróżniony.
W kategorii "Kadet" (klasy 7-te) wyróżnienie otrzymała Agnieszka Urbanowicz.
Łącznie aż siedmioro uczniów z naszej Szkoły osiągnęło wspaniałe rezultaty w tym trudnym konkursie!
Wszystkim wyróżnionym i nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Stypendia Prezydenta Miasta Ełk

 

Stypendia Prezydenta Miasta Ełku za aktywność społeczną i wyniki w nauce otrzymali:
Czuper Klaudia kl. Vb
Kłoczko Lena kl. VIC
Kowalewska Sandra kl. VE

Spotkanie kl. II a z autorką książek dla dzieci p. Roksaną Jędrzejewską-Wróbel

We wtorek 8 maja uczniowie klasy IIa uczestniczyli w spotkaniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej z autorką książek dla dzieci.

Spotkanie zorganizowane zostało w ramach Dni Bibliotek. Bajkopisarka jest laureatką wielu nagród i wyróżnień, m.in. Nagrody Edukacja, nagrody „BESTSELLER-ka”, Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego i konkursu na Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i kropka” 2009.

Podczas spotkania panowała wspaniała atmosfera. Pisarka już od pierwszych chwil nawiązała świetny kontakt z dziećmi i podbiła ich serca. Autorce towarzyszyły w spotkaniu maskotki - m. in. jedna z bohaterek jej książek ryjówka Florka. Pani Roksana opowiadała skąd czerpie pomysły do napisania książek. Pisarka w przystępny sposób pokazała dzieciom trudny proces powstania książki.

Święto Konstytucji 3 Maja

27.04.2018 z okazji świąt majowych uczniowie z klasy II a i III c przygotowały uroczysty apel upamiętniający te historyczne wydarzenia naszej ukochanej ojczyzny Rzeczypospolitej Polskiej.

 

received 1698329360210489

EASTER AND SPRING IS COMMING

We wtorek 10.04.2018r. odbył się konkurs przeznaczony dla klas 4
„ Easter and spring is comming……”. Konkurs sprawdzał znajomość wiedzy o otaczającym świecie, przyrodzie oraz tradycjach Wielkanocnych. Uczniowie wykazali się niesamowitą wiedzą, sami byli zdziwieni jak wielką wiedzę posiadają.
Zwycięzcami konkursu zostały uczennice klasy 4d zdobywając identyczną liczbę punktów:
Hanna Staszkun,
Wiktoria Borawska ,
Urszula Niedźwiecka.
Wszystkim gratuluję i życzę wiele sukcesów.


p. Marta Gulbierz

"100 lat dla Niepodlegej"

19.10.2018 r w piątek klasy piąte wzięły udział w quizie „Sto na sto Niepodległej” . Zadania konkursowe sprawdzały wiedzę uczniów o Polsce. Zadania konkursowe były przeróżne: ułożenie z puzzli Godła Polski, poprawa związków frazeologicznych oraz pytania niespodzianki. Wszyscy uczniowie walczyli do samego końca konkursu, który wzbudzał wiele pozytywnych emocji.
I miejsce zajęła klasa 5a zdobywając 37pkt
II miejsce zdobyły klasy 5d i 5f zdobywając 26 pkt
III miejsce zdobyła klasa 5e.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Organizatorzy: p. H.Sadowska, p.I.Ratkiewicz oraz p. M. Gulbierz

 

3 września 2018 roku delegacja uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ełku pod opieką nauczycielki historii
p. Danuty Turek brała udział w uroczystym otwarciu wystawy prac konkursowych "Biały Orzeł - Nasza Duma". Uroczystość miała miejsce w Ełckim Centrum Kultury. Konkurs odbył się pod patronatem Senator RP p. Małgorzaty Kopiczko oraz Prezydenta Miasta Ełku p. Tomasza Andrukiewicza, którzy swoją obecnością uświetnili otwarcie wystawy.
Prace uczennic z klasy 6b: Klaudii Czuper i Kingi Sierzputowskiej zostały wyróżnione w konkursie "Biały Orzeł - Nasza Duma".

 

W poniedziałek 28.05.2018r. w auli szkolnej odbył się konkurs „Sto na Sto NIEPODLEGŁEJ”. Konkurs skierowany był do uczniów klas piątych naszej szkoły. Sprawdzał wiedzę na temat Polski, a pytania obejmowały wiele dziedzin: wybitni Polacy, kulinaria, geografia, historia, język polski (np. przysłowia, ortografia) oraz sport.
Rywalizacja między klasami trwała do ostatniej minuty.
Trzyosobowa reprezentacja klasy 5d zajęła I miejsce, zdobywając 38 punktów,
5b zajęła II miejsce, zdobywając 35 punktów,
5e zajęła III miejsce, zdobywając 34 punkty,
a uczennice z klasy 5c zdobyły 19 punktów.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy i umiejętności. Życzymy dalszych sukcesów w nauce i w konkursach.
Organizatorzy:
p. H.Sadowska, p. I. Ratkiewicz , p. M. Gulbierz

"Powiedzcie mojej babci, że zachowałam się tak jak trzeba" te słowa Danuty Siedzikówny ps. Inki stały się symbolem żołnierzy wyklętych. Ince, sanitariuszce 5. Wileńskiej Brygady AK, poświęcona była krótka prelekcja, którą na spotkaniu Rady Pedagogicznej w dniu 5 IV 2018r. wygłosiła p.Mariola Kondracka nauczyciel historii w SP 2 i Gimnazjum nr 1 w Ełku.
Przedstawienie bohaterstwa i tragicznych losów "Inki' to jeden z elementów uczczenia "100 lat dla Niepodlegej" ale to także kolejny krok do zmiany imienia naszej szkoły, która decyzją społeczności szkolnej od 1 września 2018r. będzie nosiła imię Danuty "Inki" Siedzikówny.

Copyright © 2016 Szkoła Podstawowa nr 2 w Ełku. Wszelkie prawa zastrzeżone.