Dzień Solidarności Międzypokoleniowej „Polska Wolna”

W piątek 5 października uczniowie klasy 4d wraz z wychowawczynią uczestniczyli w wyjątkowym wydarzeniu organizowanym przez Prezydenta Miasta Ełku – P. Tomasza Andrukiewicza, Miejski Ośrodek Polityki Społecznej i Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miasta Ełku. W ogrodzie przy ul. Marsz. J. Piłsudskiego świętowano Dzień Solidarności Międzypokoleniowej „Polska Wolna”. W spotkaniu udział wzięła ponadto młodzież z I LO im. Stefana Żeromskiego w Ełku, uczestnicy Klubu Seniora oraz ŚDS dla osób z chorobą Alzheimera i innymi zaburzeniami.
Po powitaniu i krótkim przemówieniu Prezydenta Miasta Ełku – P. Tomasza Andrukiewicza świetnym początkiem wspólnej zabawy było odtańczenie poloneza – na trawie ogrodu Klubu Seniora. Następnym punktem programu były różnorodne występy artystyczne. Najmłodsi uczestnicy, czyli uczniowie naszej szkoły z klasy 4d, zaprezentowali zebranym piosenki w języku polskim oraz angielskim, a nagrodzeni zostali gromkimi brawami.
Zabawy integracyjne, łączące pokolenia dzieci, młodzieży oraz ełckich seniorów, zapewniły niezapomniane wrażenia.

Copyright © 2016 Szkoła Podstawowa nr 2 w Ełku. Wszelkie prawa zastrzeżone.