Gościmy dzieci i młodzież z zaprzyjaźnionego Alytusa podczas wizyty studyjnej w Szkole Podstawowej nr 2 w Ełku.

W dniach 25-26 października 2018 r. odbywa się wizyta studyjna w Szkole Podstawowej nr 2 w Ełku dla polskich i litewskich dzieci (15-cioro dzieci, 2 nauczycieli z Ełku, 15-cioro dzieci, 2 nauczycieli z Alytusa) w ramach projektu "Otwarte okno na świat dla dzieci z Ełku i Alytusa” z Programu Interreg V-A Litwa – Polska.
15 uczniów z Litwy będzie przebywało u rodzin uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Ełku. Noclegi przygotowane w domach rodzinnych uczniów umożliwią gościom poznanie kultury i zwyczajów naszego regionu oraz same w sobie będą wspaniałą formą warsztatów językowych.
W ramach wizyty studyjnej zaplanowano zajęcia w pracowniach językowych , które zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt, dzięki dofinansowaniu unijnemu w ramach projektu w ramach projektu "Otwarte okno na świat dla dzieci z Ełku i Alytusa” z Programu Interreg V-A Litwa – Polska.
Ponadto szkoła przygotowała dla uczestników szereg ciekawych zajęć m.in. z robotyki, zajęć tanecznych, sportowych – na ściance wspinaczkowej, zajęć z zakresu programowania.
Nauka języków obcych i udział w zajęciach otwiera nowe możliwości dla uczestników projektu i ich otoczenia. Dzięki nauce, tworzeniu, podróżowaniu, poznawaniu nowych przyjaciół i spędzaniu wolnego czasu w innym, lepszym otoczeniu, otworzą się nowe możliwości dla dzieci z obu transgranicznych miast. Wspólna zabawa będzie najlepszą metodą integracji młodzieży z dwóch partnerskich szkół.
Łączna wartość projektu po stronie Miasta Ełku to 120 898,26 zł, w tym:
dofinansowanie z EU (85 %): 102 763,52 zł
wkład własny Miasta Ełku (15 %): 18 134,76 zł