„Lekkoatletyka dla każdego” - XII 2018

W miesiącu grudniu w klasach I – III Szkoły Podstawowej nr 2 im. Danuty Siedzikówny „INKI” w ramach programu „Lekkoatletyka dla każdego” odbyła się seria zajęć otwartych mających na celu propagowanie dyscypliny sportowej jaką jest lekkoatletyka. Najmłodsi adepci naszej szkoły dzięki prowadzącym zajęcia pani Beacie Szczęsnej i panu Pawłowi Żabińskiemu mogli poznać arkana tej, jakże ciekawej dyscypliny sportu. Blisko 250 uczniów klas I, II i III oprócz nabycia wiedzy teoretycznej na temat lekkoatletyki, jej rodzajach i formach uczestnictwa oraz budowy naszego ciała, mogło w formie gier i zabaw zapoznać się z praktyczną częścią dyscypliny, którą tworzą biegi, rzuty i skoki. Uczniowie zapoznali się i uczestniczyli w formach rywalizacji, drużynowej i indywidualnej. Cieszy fakt, iż każdy z uczestników był zainteresowany i zaangażowany w zajęcia od początku do samego końca, dlatego też wszyscy zasłużyli na pamiątkowe dyplomy poświadczające o udziale w lekcjach. Mamy nadzieję, że cykl spotkań zainspiruje młodych sportowców do uczestnictwa w zajęciach sportowych, odkrywaniu nowych pasji i rozwijaniu umiejętności i sprawności.

Copyright © 2016 Szkoła Podstawowa nr 2 w Ełku. Wszelkie prawa zastrzeżone.