„BEZPIECZNE FERIE”- SPOTKANIE ZE STRAŻNIKAMI MIEJSKIMI W KLASIE IV „B”

14.01.2019 r. funkcjonariusze ełckiej straży miejskiej – p. Ewa Bugieda oraz p. Jan Falaciński odwiedzili uczniów klasy 4b. Głównym tematem spotkania były bezpieczne ferie. Celem spotkania było kształtowanie wyobraźni dzieci dotyczącej bezpiecznych zachowań w różnych sytuacjach życiowych oraz poszerzenie wiedzy na temat bezpieczeństwa na ulicy, w szkole i w domu. Funkcjonariusze przypomnieli uczniom zasady bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych. Apelowali, aby zabawy na śniegu, zjazdy z górki, jazda na łyżwach i inne zimowe szaleństwa nie sprawiły, iż zapomnimy o zdrowym rozsądku i ostrożności. Szczególnie zamarznięte zbiorniki wodne są zagrożeniem, gdyż pokrywa lodu może się załamać i doprowadzić do tragedii. Funkcjonariusze tłumaczyli również jak należy zachowywać się uczestnicząc w ruchu publicznym, przestrzegali przed kontaktami z obcymi, od których nigdy nie wolno brać słodyczy, ani wsiadać z nimi do samochodu. Goście wspólnie z dziećmi powtórzyli numery alarmowe. Funkcjonariusze straży miejskiej bardzo dużą uwagę poświęcili noszeniu odblasków, które mogą uratować komuś życie. Takie odblaski otrzymali uczniowie na zakończenie spotkania. Uczniowie mieli także okazję dowiedzieć się czym zajmują się strażnicy miejscy, jakie pełnią zadania i jak wygląda ich codzienna praca. Uczniowie byli bardzo zainteresowani tematem spotkania i uważnie wysłuchali wskazówek , obejrzeli prezentowane filmy, które uatrakcyjniły zajęcia. Zadawali mnóstwo pytań oraz odpowiadali na zadawane przez strażników, wykazując się przy tym niezwykłą wyobraźnią i pomysłowością.
Serdecznie dziękujemy pani Ewie oraz panu Janowi za poświęcony czas, wyjątkowe spotkanie oraz prezenty.

Copyright © 2016 Szkoła Podstawowa nr 2 w Ełku. Wszelkie prawa zastrzeżone.