Spotkanie z dietetykiem

18 lutego uczniowie wszystkich klas czwartych wzięli udział w spotkaniach dotyczących zasad zdrowego żywienia. Zajęcia prowadziła pani mgr Karolina Grajewska- dietetyk z Centrum Dietetycznego „Naturhouse” w Ełku.
Celem spotkań było zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie się dzieci w wieku szkolnym oraz kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych. Zajęcia miały charakter wykładu połączonego z ciekawą prezentacją multimedialną.
Pani dietetyk omówiła piramidę żywieniową oraz przedstawiła produkty tworzące kolejne jej piętra. Dzieci przypomniały z ilu posiłków dziennie powinien składać się dobrze skomponowany jadłospis i co powinny one zawierać. Prowadząca podkreśliła co należy wyeliminować z diety, aby cieszyć się zdrowiem i dobrym samopoczuciem. Podpowiedziała, w jaki sposób zamieniać niezdrowe produkty na lepsze zamienniki. Czwartoklasiści dowiedzieli się jak dużą wartość ma woda i ile powinniśmy jej wypijać. Nie zabrakło też ciekawostek typu: „co to jest koszenila, którą barwi się jogurty owocowe” lub „ile łyżeczek cukru znajduje się w szklance coca-coli”.
Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu i zadawali wiele pytań, co świadczy o dużym zainteresowaniu tematem.
Spotkanie zorganizowała pani Małgorzata Urbanowicz, której bardzo dziękujemy.

Copyright © 2016 Szkoła Podstawowa nr 2 w Ełku. Wszelkie prawa zastrzeżone.