Wizyta grupy przedszkolnej ,,0b" w Muzeum Historycznym w Ełku

Grupa ,,0b" we wtorek, 12 listopada 2019r. wybrała się do Muzeum Historycznego w Ełku na zajęcia edukacyjne pt. ,,Godło, flaga, hymn. Historia polskich symboli narodowych". Dzieci poznały pojęcie symbolu. Usłyszały legendę ,,O Lechu, Czechu i Rusie”. Nauczyły się opisywać godło i flagę polską oraz wiedzą o tym, jak zachować się podczas odśpiewania czy odsłuchania hymnu narodowego. Poznały różnice w wizerunku godła i flagi polskiej, jakie zachodziły w nich na przestrzeni wieków. Uczestnicy dowiedzieli się w jakich sytuacjach stykamy się z symbolami narodowymi i jak powinniśmy się wówczas zachować. Na zakończenie zajęć przedszkolaki samodzielnie wykonały flagę Polski. Następnie wychowankowie Sp nr 2 w Ełku udali się do jednej z sal muzeum, gdzie mogli podziwiać makietę Dworca PKP. Wiele radości sprawiło im również zwiedzanie ogromnej lokomotywy. Ostatnią atrakcją były zabawy ruchowe na placu zabaw mieszczącym się na terenie muzeum. Po cennej lekcji historii wszyscy bezpiecznie powrócili do szkoły wraz z wychowawczynią p. Ewą Różyńską.

Copyright © 2016 Szkoła Podstawowa nr 2 w Ełku. Wszelkie prawa zastrzeżone.